« לעמוד הראשי

ניוזלטר דצמבר 2016: אירועים קרובים; חדשות וקורסים

אנו מרכזים כאן אוסף חדשות מעניינות מהארץ ומהעולם שאספנו במהלך החודש האחרון – גם של מוצרים שאנו תומכים בהם וגם של מוצרים שאנו מפתחים בעצמנו.
הניוזלטר הפעם מתמקד ב- Git, GitLab, Jenkins, JIRA, Installers, GitHub ועוד.
הצלחנו גם להשיג הנחה לקוראי הניוזלטר שלנו, לקורסים ב- Agile .
קריאה מהנה.

רוצה להיות בין הראשונים שמקבלים את הניוזלטר הבא מייד כאשר הוא יוצא? ניתן להירשם בלחיצה כאן ולבחור את תחומי העניין שמעניינים אותך – והכל ללא תשלום.
אנו מתחייבים לא לשלוח ספאם (ותמיד יהיה אפשרי להסיר את עצמך מהרשימה)

 

GitLab

כזכור, הרחבנו לאחרונה את היצע הפתרונות המשלימים שלנו ל- Git, ואנו נבחרנו להיות המפיצים הרשמיים והבלעדיים של GitLab בישראל ולספק את הפתרונות שלהם, כמו גם תמיכה בלקוחות, הדרכה ומכירת רשיונות.
GitLab הינו מוצר לניהול תצורה מעל Git , הכולל ניהול משימות ושינויים, Code Review , כלי לאוטומציה של בניות ובדיקות (Continuous Integration), וויקי וצ'אט ארגוניים ועוד. המוצר נכתב בקוד פתוח, ולמעשה מציע ממשק אחד לכל תהליך הפיתוח!
המוצר מגיע בגירסא חינמית מוגבלת, ובגירסא ארגונית מלאה במחיר נמוך, הכוללת את כל הפיצ'רים יחד עם תמיכה של היצרן.
אנחנו עצמנו התחלנו להשתמש במוצר פנימית אצלנו במוצרים שאנחנו מפתחים, והתרשמנו מאוד לטובה.
אנחנו ערוכים לספק תמיכה, התקנה והדרכות למוצר, וכן לחבר לכלים שכבר קיימים בארגון (דוגמת Git, Jenkins, JIRA ועוד). לפרטים נוספים אפשר לפנות אלינו ל- gitlab@almtoolbox.com או טלפונית 072-240-5222 .

אנו מריצים כעת שאלון קצרצר בנוגע לקורסים מתוכננים ל- GitLab בעברית, ונשמח להיענות שלך. הקורסים מתוכננים להתקיים במהלך ינואר או פברואר, באיזור המרכז, בכיתת מחשבים מרווחת, יחד עם תרגול, חומרי הדרכה מסודרים (גם מטעם יצרן התוכנה), ארוחת צהריים, כיבוד קל ותעודת השתתפות.
ההשתתפות בשאלון לוקחת דקה בלבד ותעזור לנו להערך להדרכה – נשמח להשתתפותך בלחיצה כאן .

 

 • חברת GitLab נותנת חסות לכנס DevOpsDays בשבוע הבא בגני התערוכה, ואנחנו גם נהיה שם בדוכן שלהם ונענה על שאלות בנוגע למוצר. מי שמגיע מוזמן לקפוץ ולהגיד שלום.
  (אגב – לכל מי שמעוניין להירשם לכנס – הכרטיסים אזלו כבר לפני יותר משבוע…)
 • גירסא 8.14 של GitLab יצאה לפני כשבועיים, ומכילה פיצ'רים חדשים. כתבתי מאמר קצר בעברית בנושא, וכן ישנה הקלטה חדשה (מאתמול) של וובינר שנערך בנושא (באנגלית) – הגישה לוידאו דרך הלינק למאמר לעיל.
 • לפני כשבועיים העברנו וובינר הדרכתי על GitLab, כולל סיפור לקוח (חברת Thomson Reuters). לשמחתנו היתה היענות רבה ונרשמו אליו מעל 130 איש, וגם נשאלנו בעקבותיו שאלות רבות על GitLab (לקח לנו לא מעט זמן לענות בחזרה לכולם…)
  הקלטת הוובינר, שקפים ותקציר זמינים כאן אצלנו בבלוג.
  לאחר הוובינר הגרלנו 2 חולצות GitLab בין אלו שנתנו משוב לוובינר. תודה לכל העונים, וברכות לזוכים אריאל ורם. הודעה פרטית נשלחה לזוכים.
 • בעקבות הוובינר נשאלנו לא מעט על נושא הרישוי של GitLab . ריכזתי תשובות במאמר בבלוג שלנו. כמו כן בקרוב אסיים לכתוב מאמר בעברית שמפרט את ההבדלים בין הגירסא החינמית לגירסא בתשלום. מי שמעוניין לקבלו מוזמן לוודא שהוא רשום לרשימת התפוצה של GitLab בטופס הבא.

 

שירותים מנוהלים חדשים

הרחבנו את היצע הכלים בהם אנו תומכים במסגרת השירותים המנוהלים שאנו מציעים.
אם אתם צריכים תמיכה מרחוק או באתר הלקוח, בזמנים מוגדרים מראש או במתן מענה מהיר לתקלות, עם או ללא SLA – נשמח לעזור!
אנו יכולים לתמוך מרמת מערכת ההפעלה ומעלה, כולל תמיכה אפליקטיבית בכלים הבאים:
Git, JIRA, Atlassian Jenkins, ClearCase, ClearQuest, BitBucket, GitLab, GitHub, Gerrit, Confluence, Bamboo, HipChat, InstallBuilder, InstallShield, Trello, Taiga, SmartBear
אנו גם יודעים להקים פתרון ענן פרטי בישראל/אירופה/ארה"ב (מהיר ומאובטח יותר מענן ציבורי) ולתת פתרון כולל, הכולל את המוצרים הנ"ל מעל הענן, כולל האפשרות שאנו נפתח פיצ'רים חסרים או אינטגרציות בין כלים.
 

InstallBuilder & InstallShield

 • בחודש הקודם העברנו וובינר הדרכתי בנושא, ודיברנו על האתגרים בפיתוח installer שמיועד לכמה מערכות הפעלה שונות.
  לשמחתנו נרשמו אנשים רבים והיתה התעניינות רבה. ההקלטה, השקפים והתקציר זמינים כאן בבלוג שלנו.
 • אנחנו גם נשמח לסייע בבניית installers של InstallShield, InstallBuilder ו- Inno Setup . לפרטים נא לפנות אל installers@almtoolbox.com
 • הנחת סופשנה: ניתן לרכוש רשיונות InstallBuilder בהנחת סופשנה למזמינים עד ה 28/12/16 . לפרטים לפנות אלינו.

 

Jenkins

 • ביום רביעי הבא יועבר וובינר חי באנגלית, על pipelines, git , Docker והממשק הגרפי החדש. מומלץ!
  הוובינר מטעם אנשי הפיתוח של Jenkins, והוא יועבר ב 18:00 שעון ישראל. הרשמה כאן.
 • ניטור ביצועים תשתיתי ואפליקטיבי ל- Slaves & Masters: פיתחנו API המאפשר להוסיף ולהסיר מכונות Jenkins (אותן רוצים לנטר) באופן דינמי. שימושי מאוד ל- slaves שעולים ויורדים בצורה דינאמית, במהלך builds ו- tests. אם מישהו רוצה לנסות ולתת פידבק – נשמח (נא לשלוח מייל אל jenkins@almtoolbox.com
 • שירות חדש וייחודי שפיתחנו: יצירת דו"חות וגרפים מבוססי מידע מ- Jenkins באופן אוטומטי, כולל אפשרות להעברה ל- Excel, Word ולדשבורד. פרטים נוספים ניתן לקרוא כאן. מצורפות גם תמונות להמחשה.
  Jenkins builds over time   Jenkins queue length report

הנחות לקורסי Agile

השגנו כאמור הנחה לקוראים שלנו, לקורסים שיתקיימו בקרוב:

Scaling Agile with Elad Sofer – Practical Agile

Large Scale Scrum: Introduction to the LeSS Framework (1 day)

Large Scale Scrum: Certified LeSS Practitioner (3 days)

ישנו גם מאמר בנושא מאת אלעד סופר
קוד ההנחה הבא מקנה 10% הנחה על הקורסים: ALMtoolbox

הערה: הקורסים וההנחות באחריות הספק בלבד.
 

Git

 • גירסא חדשה שוחררה: גירסא 2.11 יצאה לפני כשבוע, ומכילה פיצ'רים חדשים ותיקוני באגים: תמיכה בשמות SHA-1 מקוצרים; שיפור ביצועים (כולל בזמן ביצוע checkout) ועוד. סקירה טובה על הגירסא החדשה ישנה כאן, וה- Release Notes הרשמי נמצא כאן.
  אם אתם צריכים עזרה בשדרוג הסביבה שלכם בחברה – ניתן להזמין אותנו ונשמח לעזור בנושא.
 • חברת GitHub מארגנת את כנס Git Merge שיתקיים בבריסל במהלך פברואר 2017 . זהו כנס טכני שמתמקד ב- Git, וכולל יום אחד של workshops ויום נוסף של הרצאות. הכנס עולה 99 יורו בלבד, וההכנסות נתרמות לטובת מטרות של שימור קוד חופשי.

 

ClearCase ClearQuest

 • ממש לאחרונה הוצאנו מוצר חדש בסידרת מוצרי ה- Visual Annotate שלנו. המוצר עוזר לזהות במהירות ובקלות מי אחראי לשינוי של שורת קוד ספציפית, גם אם מדובר בשורת קוד שהשתנתה לפני שנים, ובענף (branch) רחוק. המוצר החדש תומך בלינוקס וגם עובד כ- plugin ל- Eclipse .
  גירסא חינמית, העובדת על כל קובץ ול- 80 שורות ראשונות, אפשר להוריד כאן.
  הכלי הזה מצטרף למוצרים אותם פיתחנו בעבר: הראשון כתוסף ל- Visual Studio , והשני כאפליקציית desktop עצמאית וגם כ- command-line utility
  לרכישת רשיונות ניתן לפנות אלינו ל- sales@almtoolbox.com .
 • בעקבות צורך שראינו מצד משתמשי ClearCase לשילוב של Code Review יחד עם ClearCase, בחנו כמה מוצרים המציעים חיבור כזה. מצאנו שהמוצר Collaborator של חברת SmartBear נותן מענה טוב ומתחבר היטב ל- ClearCase. בעקבות כך התחלנו לייצג את החברה, ואנו יכולים לעזור בהטמעת המוצר ובמכירת רשיונות. לפרטים נוספים אפשר לפנות אלינו במייל או טלפונית.

 

GitHub

במהלך החודש הקודם כתבתי מאמר המרכז חדשות של GitHub, ביניהן סקירה של גירסא 2.8 החדשה; סיכום מכנס GitHub Universe ועוד. קישור למאמר ישנו כאן.

 

JIRA & Confluence

כנס Atlassian Summit היה בארה"ב לפני כחודשיים, ולפני כמה שבועות הוציאו לאור את הקלטות הוידאו של המפגשים שם. מצאנו את ההקלטות של שניים מהסשנים הפופולריים ביותר בכנס:

Black Belt Tips for JIRA Software

DevTools at Netflix: Culture, Speed & Innovation

לפני כמה ימים חברת Atlassian הוציאה את גירסת Android לאפליקציה Confluence Cloud, שמצטרף לגירסא ל- iPhone ולאפליקציה דומה ל- JIRA. האפליקציה, כצפוי, מאפשרת לעבוד עם Confluence מהטלפון הנייד ומכל מקום. פרטים נוספים כאן.

צריכים רשיונות תוכנה?

ניתן לקנות דרכנו רשיונות למוצרים של היצרנים הבאים, בתנאי תשלום טובים יותר מקניה באתר היצרן.
GitHub, GitLab, CloudBees (Jenkins Enterprise); Chef, Atlassian (JIRA, BitBuclet, Confluence, HipChat etc.), IBM Rational, TestRail, SmartBear, Waffle, Taiga, Gerrit support, BitRock InstallBuilder, Flexera (InstallShield)
לפרטים אפשר ליצור קשר במייל sales@almtoolbox.com

 

רוצה לקבל עדכונים עתידיים בנושאים אלה ולהצטרף לאלפים שכבר מקבלים אותם במייל? ניתן להירשם בלחיצה כאן ולבחור את תחומי העניין שמעניינים אותך – והכל ללא תשלום.
אנו מתחייבים לא לשלוח ספאם (ותמיד יהיה אפשרי להסיר את עצמך מהרשימה)