« לעמוד הראשי

ניוזלטר נובמבר 2016

החגים מאחורינו, והצטברו אצלנו חדשות מעניינות מהארץ ומהעולם שרציתי לשתף בהם – גם של מוצרים שאנו מייצגים וגם של מוצרים שאנו מפתחים בעצמנו. הצלחנו גם להשיג הנחות לחברי הניוזלטר שלנו, עבור קורסים שונים מתחומי הפיתוח והבדיקות, וכן עבור כנסים מקצועיים של Ruby ו- server side development. קריאה מהנה.

מחר: וובינר הדרכתי בנושא כלי התקנות (installers)

מחר נעביר וובינר הדרכתי חד פעמי ובעברית.

בהדרכה נדבר על האתגרים בפיתוח כלי התקנות – בפרט כאשר מפתחים מוצר המיועד לכמה מערכות הפעלה שונות; גם נדגים מוצר הנותן לכך מענה בשם Install Builder ונתייחס לשוני שלו מול InstallShield .

נותרו עדיין 8 מקומות וניתן להצטרף בלחיצת כפתור כאן.

אנו עושים מאמץ למצוא זמן נוח לכולם, אך מודעים לכך שזמן השידור ב- LIVE לא תמיד נוח לכולם – לכן אנו מקליטים זאת ושולחים הקלטה לכל מי שיירשם.

GitLab

כזכור, הרחבנו לאחרונה את היצע הפתרונות המשלימים שלנו ל- Git, ואנו נבחרנו להיות המפיצים הרשמיים של GitLab בישראל ולספק את הפתרונות שלהם, כמו גם תמיכה בלקוחות ומכירת רשיונות.

GitLab הינו מוצר לניהול תצורה מעל Git , הכולל ניהול משימות ושינויים, Code Review , כלי לאוטומציה של בניות ובדיקות (Continuous Integration), וויקי וצ'אט ארגוניים ועוד. המוצר נכתב בקוד פתוח, ולמעשה מציע ממשק אחד לכל תהליך הפיתוח!

המוצר מגיע בגירסא חינמית מוגבלת, ובגירסא ארגונית הכוללת את כל הפיצ'רים יחד עם תמיכה של היצרן.

אנחנו עצמנו התחלנו להשתמש במוצר פנימית אצלנו במוצרים שאנחנו מפתחים, והתרשמנו מאוד לטובה.

אנחנו ערוכים לספק תמיכה, התקנה והדרכות למוצר, וכן לחבר לכלים שכבר קיימים בארגון (דוגמת Git, Jenkins, JIRA ועוד). אפשר לפנות אלינו במייל gitlab@almtoolbox.com לפרטים נוספים.

 • מאמר חדש: כתבתי מאמר שסוקר את תהליך הפיתוח עם GitLab ומציג את היכולות הכלולות בו. השבוע יפורסם חלק ב' של המאמר.
 • וובינר הדרכתי ביום ד' בשבוע הבא: ביום ד' 16/11 ב 11:00 בבוקר נעביר וובינר הדרכתי בעברית, הסוקר את תהליך הפיתוח עם GitLab, ומדגים את הפיתוח בעזרת המוצר. גם נארח משתמש של GitLab מחברת רוייטרס, ונשאיר זמן לשאלות.ההרשמה בלינק הבא. מספר המקומות מוגבל.

Jenkins

 • בקרוב מאוד נוציא גירסא חדשה למוצר ניטור הביצועים היחודי שפיתחנו ל- Jenkins. המוצר מציע יכולות מותאמות ל- Jenkins, וכל זאת בזמן הטמעה מהיר ביותר.בין החידושים שיצאו בגירסא החדשה: ניטור slaves; חיבור ל- Slack; חיבור ל- HipChat; מנגנון סינון התראות משוכלל יותר; API חדש; ניטור latency; ניטור jobs איטיים ועוד.הודעה על הגירסא תצא לכל מי שהוריד אותה בעבר. אם ברצונך לקבל הודעה ולא הורדת בעבר – ניתן לפנות למייל jenkins@almtoolbox.com ולבקש להצטרף לרשימה.
 • חדש: חבילת Kickstart לחברות שרוצות להתחיל לעבוד עם Jenkins בצורה מיטבית.ע"פ בדיקה שביצענו בחודשים האחרונים, ראינו שיש לא מעט חברות שמבינות את היתרונות ב- Continuous Integration וב- Jenkins, ורוצות להתחיל לעבוד עם Jenkins – אך לא יודעות כיצד לעשות זאת . החלטנו להרים את הכפפה ולעזור לחברות כאלה "לקפוץ למים".פיתחנו חבילה ייחודית שתעזור להכנס לעבודה נכונה עם Jenkins וברגל ימין, עם שילוב ה- best practices והדרכה. כל הפרטים בלחיצה כאן.
 • שירות חדש וייחודי שפיתחנו: יצירת דו"חות וגרפים מבוססי מידע מ- Jenkins באופן אוטומטי, כולל אפשרות להעברה ל- Excel, Word ולדשבורד. פרטים נוספים ניתן לקרוא כאן. מצורפות גם תמונות להמחשה:
  Queue Chart     Jobs Chart
 •    הקמנו גם עמוד חדש בעברית ובו מידע נוסף על Jenkins 

האם אתם בטוחים שאתם משתמשים בקוד פתוח בצורה חוקית?

בשבוע האחרון יש חילופי מהלומות (וירטואליות) בין חברת Wix (הישראלית) לבין חברת WordPress.com.

חברת WordPress , שפיתחה את הפלטפורמה הפופולריות בעולם לניהול בלוגים בקוד פתוח, האשימה את חברת Wix (שפיתחו פלטפורמה להקמת אתרים בסיסיים) בגניבת קוד – לא פחות – ובאי החזרתו חזרה לקהילת הקוד הפתוח, כפי שמחייבים תנאי הרישוי.

חברת Wix הכחישה זאת, וטענה בתגובה שחברת WordPress בעצמה לא עומדת בכללים של הקוד הפתוח – ואז הסתבר שהדבר ככל הנראה נכון.

בינתיים נראה ששתי החברות צודקות, וטרם נאמרה המילה האחרונה בנושא…

אני מעלה את הנושא מכיוון שאנחנו עצמנו משתמשים בקוד פתוח בפיתוח המוצרים שאנו מפתחים (לכן אני מודע מאוד לנושא), וכן משום שסקר עדכני של GitLab מראה שאחוזים גבוהים מאוד של מפתחים עובדים בעצמם עם קוד פתוח  – לכן חשוב מאוד להיות מודעים לנושא – וברמה ארגונית.

אני יכול להעיד עלינו, ALMtoolbox, שאנו עוברים סקרי קוד אוטומטיים מדי תקופה – גם כדי לוודא שאנו עומדים בתנאי הרישוי של קוד פתוח; וכמובן גם כדי לבדוק את איכות הקוד שאנו מפתחים – האם הוא פגיע לבאגים ולבעיות אבטחה. אני אשמח להמליץ על כלים שעושים זאת בצורה אוטומטית ופשוטה – אפשר לפנות אלי במייל ואשמח לעזור.

הנחות לקורסים ואירועים

השגנו כאמור כמה הנחות לאירועים וקורסים שיתקיימו בקרוב:

 • הנחה לכנסים קרובים בתל אביב: כנס Rails Israel ב 14/11 – כנס בינ"ל עם מרצים מחו"ל, העוסק בפיתוח ב- Ruby on rails . אחד המרצים יהיה מטעם חברת GitLab, והוא יעביר סדנא על garbage collectors.כנס DevCon TLV ב 15/11 – כנס בינ"ל עם מרצים מחו"ל, העוסק בפיתוח צד שרת.קוד ההנחה : ALMtoolbox
 • הנחה למגוון הקורסים של חברת Practical Agile : שיפור ה- retrospective; בדיקות Agile ; קורס SCRUM Master מתקדם ועוד. כל הפרטים וההרשמה בקישור הבא. הקוד הבא יקנה 10% הנחה:  ALMtoolbox
 • הנחה ל- Sela Developer Practice של חברת סלע: 800 ש"ח במקום 1200 ש"ח, עד ה- 1/12/16 . מדובר ב- 5 ימים של קורסים והדרכות לאנשי פיתוח בשבוע שמתחיל ב- 11 לדצמבר: הדרכות על Spark; למידת מכונה; בדיקות; לינוקס; Xamarin ועוד ועוד. כל הפרטים וההרשמה בקישור הבא. קוד הנחה: SdpTam

הערה: הקורסים וההנחות באחריות הספקים בלבד.

ClearCase ClearQuest

 • חדש: Plugin חדש שמחבר בין ClearCase ל- Eclipse. לאחרונה סיימנו פיתוח של כלי שעובד ל- Linux, שעוזר לזהות במהירות מתי, היכן וע"י מי שונתה שורת קוד באמת (אפילו עוד לפני שמוזגה, ואפילו אם מדובר בשינוי שהיה לפני שנים בענף אחר).מדובר בפיצ'ר חדש שלא קיים כיום ב- ClearCase או ב- Plugins אחרים.כעת גם הרחבנו את הכלי והוספנו לו יכולת הפעלה מתוך Eclipse .גירסא חינמית, העובדת על כל קובץ ול- 80 שורות ראשונות, אפשר להוריד כאן.הכלי הזה מצטרף למוצר בשם Visual Annotate אותו פיתחנו בעבר, ועובד כתוסף ל- Visual Studio , כאפליקציית desktop עצמאית וגם כ- command-line utility .לרכישת רשיונות ניתן לפנות אלינו במייל sales@almtoolbox.com.
 • בקרוב מאוד: גירסא חדשה למוצר ניטור הביצועים ל- ClearCase ClearQuestכפי שכתבתי קודם לכן (בהקשר ל- Jenkins), בקרוב נוציא גירסא חדשה למוצר ניטור הביצועים שפיתחנו, הכולל יכולות ניטור מיוחדות עבור ClearCase ו- ClearQuest (יחד או לבד). בין החידושים: חיבור ל- Slack ו -HipChat, כך שניתן לאסוף את כל הדיווחים על התקלות לכלי Chat פנים-ארגוני; ניטור latency ; דו"חות גרפים חדשים שמגיעים למייל כל יום בבוקר ועוד.אם ברצונך לקבל מייל ביום שתצא הגירסא החדשה, אפשר להשאיר פרטים במייל apm@almtoolbox.com
 • בקרוב: וובינר הדרכתי למשתמשי-קצה של ClearCase – ובעבריתבוובינר, המיועד למפתחים ומשתמשים שעובדים עם ClearCase (אך גם אדמינים מוזמנים!), נציג כמה טיפים לשימוש בגירסא 9.0 החדשה, וכן נציג חידושים במוצרים שפיתחנו עבורם, לפיתוח מהיר יותר, לטיפול מהיר יותר בבאגים ובתחזוקת קוד ישן ובקבלת דו"חות סטטוס אוטומטיים ישירות למייל.ההדרכה תהיה אונליין ביום ב' 21/11 בשעה 11 בבוקר.אשמח אם תעבירו את ההזמנה להדרכה למשתמשים שעובדים אתכם – אנו נעשה הדרכה אחת כזו ונחלק הקלטה.הרישום להדרכה כאן.
 • בעקבות צורך שראינו מצד משתמשי ClearCase לשילוב של Code Review יחד עם ClearCase, בחנו כמה מוצרים המציעים חיבור כזה. מצאנו שהמוצר Collaborator של חברת SmartBear נותן מענה טוב ומתחבר היטב ל- ClearCase. בעקבות כך התחלנו לייצג את החברה, ואנו יכולים לעזור בהטמעת המוצר ובמכירת רשיונות. לפרטים נוספים אפשר לפנות אלינו במייל services@almtoolbox.com.

GitHub

כמה דברים מעניינים שפורסמו ע"י GitHub לאחרונה:

 • מאמר מעניין ותכליתי, שמסביר בצורה מעשית כיצד תורמים קוד לפרוייקט בקוד פתוח ב- GitHub.
 • גירסת GitHub Enterprise 2.7.6 יצאה בתחילת החודש. לפרטים נוספים על GitHub enterprise ארגוני, אפשר לפנות אלינו במייל github@almtoolbox.com.
 • חברת GitHub מארגנת את כנס Git Merge שיהיה בבריסל במהלך פברואר 2017 . זהו כנס טכני שמתמקד ב- Git, וכולל יום אחד של workshops ויום נוסף של הרצאות. הכנס עולה 99 יורו בלבד, וההכנסות נתרמות לטובת מטרות של שימור קוד חופשי.

צריכים רשיונות תוכנה?

ניתן לקנות דרכנו רשיונות למוצרים של היצרנים הבאים, בתנאי תשלום טובים יותר מקניה באתר היצרן.

GitHub, GitLab, CloudBees (Jenkins Enterprise); Chef, Atlassian (JIRA, BitBucket, Confluence, HipChat etc.), IBM Rational, TestRail, SmartBear, Waffle, Taiga, Gerrit support, BitRock InstallBuilder, Flexera (InstallShield)

לפרטים אפשר ליצור קשר במייל sales@almtoolbox.com