« לעמוד הראשי

Akeyless: Protecting Machines' Secrets in the Cloud Era

במאמר זה נסביר מדוע ניהול סודות חשוב כל כך להתנהלות עסקית תקינה ובטוחה;
האתגרים בנושא, וכיצד פתרון Akeyless יכול לפתור את האתגרים הללו

Akeyless is represented worldwide by ALM-Toolbox.
Contact us for any questions or to schedule a demo: akeyless@almtoolbox.com or call us:  072-722-405-222

ניהול סודות הוא נושא קריטי למשימה עבור ארגונים מודרניים הפועלים ב-DevOps ובסביבות מרובות עננים היברידיות.
בין אם זה סיסמאות, אישורים, מפתחות או אישורי מסד נתונים, חברות תלויות בסודות כדי לגשת לנתונים על ידי אימות משתמשים ויישומים ובאמצעות תהליכי הצפנה ופענוח. כתוצאה מכך, אבטחת סודות חיונית לאבטחה הכוללת של כל עסק.

יתרה מכך, מספר האישורים, האישורים, המפתחות והסיסמאות המאבטחים יישומים ותהליכים גדל באופן אקספוננציאלי עקב חידושים אחרונים של DevOps כגון קונטיינריזציה ושירותי מיקרו. כיום, סודות המכונות הללו, ולא אישורים אנושיים, מייצגים את הצורך האבטחה הגדול ביותר של חברות גלובליות.

עם זאת, הגנה על סודות מכונות הפכה לבעיה מרכזית עבור הארגונים של היום. לעתים קרובות הם מפוזרים ברחבי הארגון תוך שהם חשופים להדלפות, כפי שאפילו מבט חטוף בכותרות האחרונות של הפרות מסיביות יכול לאשר. היעדר ממשל ריכוזי עבור הסודות הללו מהווה סיכון מתמשך לאבטחת החברה.

"מהנדסים נוהגים להשתמש במגוון כלים לאחסון וניהול סודות, לרבות מנהלי סיסמאות, תצורה וקבצי אקסל. במקרים רבים סודות מקודדים בצורה קשיחה, מה שמקל על הגישה של האקרים מקוד האפליקציה. אפילו הפרקטיקה של הצפנת סודות ומפתחות הם חסרי טעם כאשר 'מפתח השורש' ידוע או נמצא בקלות" אומר עודד הארבן, מייסד משותף ומנכ"ל Akeyless.

Akeyless היא פלטפורמת Secrets Orchestration, המגנה ומנהלת אישורים, אישורים ומפתחות המשמשים מכונות, יישומים וצוותי DevOps, הן בסביבות היברידיות והן בסביבות מרובות עננים. הוא מציע ניהול סודות עם הרחבות המספקות גישה מרחוק מאובטחת והגנה על נתונים.

Akeyless is represented in France and worldwide by us (ALM-Toolbox). We provide end-to-end solutions including planning, subscription licenses, consulting, support and training. Contact us for any questions or to schedule a demo: akeyless@almtoolbox.com
or call us: 072-722-405-222

אבל צוותי פיתוח רבים עדיין לא מודעים לכך ששמירה על סודות מאובטחת ונגישה היא חלק קריטי למשימה בתשתית האפליקציות שלהם. אם לא ניתן לגשת בצורה מאובטחת לסודות הארגון, עלולות וייגרמו הפסקות ברחבי החברה. למרבה הצער, ניהול סודות והבטחת אבטחתם מטופלים לעתים קרובות עם פתרונות נקודות שאינם מוכנים לעסק על ידי מהנדסי DevOps.

"אנחנו מגשרים על הפער בשוק לפתרונות הוליסטיים מאוחדים להגנה על אינטראקציות בין מכונה למכונה ובין אדם למכונה"

Akeyless' Secrets Orchestration SaaS Platform מטפלת בבעיות ארוכות השנים הללו.
פלטפורמת Akeyless מספקת ל-DevOps, SecOps ולצוותי אבטחה פיקוח ובקרה מרכזיים על כל הסודות עבור מכונות (כולל יישומים ותהליכים אוטומטיים) כמו גם לבני אדם בסביבות היברידיות מרובות עננים,
תוך שילוב חלק עם סביבת הייצור שלהם.
היא מספקת את היכולות הללו באופן המאפשר למנהיגי אבטחה לקבל ביטחון מלא שהאישורים המשמשים לגישה לעומסי העבודה הקריטיים ביותר ולנתונים הרגישים ביותר של הארגון שלהם מוגנים, עם פטנט KMS (Akeyless DFC™) המבטיח שאפילו Akeyless לא יכולה לגשת ל-KMS של לקוחותיה. סודות.

גישות לפרדיגמה המורכבת של אבטחת סודות

השינויים האחרונים בתשתית ובתהליכי הפיתוח גורמים לכך שפתרונות מסורתיים לטיפול בניהול סודות נופלים לעתים קרובות. פתרונות רבים נוצרו עבור ספק ענן מקומי או יחיד, כאשר לארגונים של היום יש תהליכים ונתונים המשתרעים על מסדי נתונים מקומיים ומספר ספקי ענן ואזורים. יתרה מכך, האוטומציה והתהליכים המכילים מרובים האופייניים למתודולוגיית ה-DevOps של ימינו דורשים גישה אוטומטית לניהול סודות ובקרת גישה שפתרונות מסורתיים יותר אינם מספקים.

פתרונות Privileged Access Management (PAM), למשל, מטפלים זה מכבר בבעיית האישורים האנושיים. עם זאת, פתרונות אלו אינם בנויים עבור הענן ומתקשים לנהל סודות עבור משאבי ענן ארעיים יותר. הם בדרך כלל אינם מסוגלים לספק סודות דינמיים בדיוק בזמן, למשל, לגישה זמנית במהלך תהליכי אוטומציה, ואינם טובים בסיבוב (עדכון) אוטומטי של סודות של יישומים, תהליכים ומסדי נתונים שונים.

פתרונות קוד פתוח אחרונים תקפו את בעיית הסודות מהצד של DevOps. מפתחים אוהבים לעבוד עם פתרונות קוד פתוח בסגנון עשה זאת בעצמך, וקהילת DevOps טובה ביצירת שילובי קוד פתוח עם כלי DevOps מובילים. בעיות עיקריות מתעוררות, עם זאת, כאשר פתרונות הקוד הפתוח הללו צריכים לאבטח סודות עבור מפעל צומח שלם. הם לא יכולים לספק את כל מה שפונקציית ניהול הסודות הקריטיים למשימה צריכה – אין זמינות גבוהה, אין התאוששות מאסון, אין תמיכה. והרחבה של פתרונות אלה למספר יחידות עסקיות ומיקומים היא מסורבלת וקשה.

ישנם גם ספקי שירותי ענן המציעים פתרונות ניהול סודות משלהם. CSPs אלה, המחזיקים בגישה דה-פקטו למפתחות של לקוחותיהם, מסתכנים בחשיפתם בשל נוף איומי הסייבר המתפתח כל הזמן ובקשות מהממשלה לציות. בנוסף, פתרונות ניהול הסודות המוצעים על ידי CSP אחד לרוב אינם יכולים להשתלב עם CSPs אחרים או אפילו פתרונות חיצוניים הפרוסים בתוך אותו ספק ענן.

לסיכום, הארגון המודרני זקוק למשהו אחר: הוא זקוק לפתרון הכל-באחד המגן על מגוון סודות הן עבור מכונות והן עבור בני אדם בתוך פלטפורמה אחת, התומך בארכיטקטורות היברידיות ורב-עננים. ניהול הסודות של היום חייב להיות בנוי עבור DevOps ארגוני, המאפשר לצוותים לנהל את הסודות שלהם תוך אוטומציה של גישה סודית ואבטחה, המסופק באמצעות פלטפורמת SaaS שמייתרת את הצורך בפריסה או תחזוקה מיוחדים. וכמובן, פתרון ניהול הסודות הזה חייב לכלול מודל אבטחה חזק המובטח לשמור על סודות.

"חברות ברחבי העולם מאמצות את Secrets Management כחלק משמעותי מהגישה האסטרטגית שלהן לאבטחת סייבר. כל לקוח שהעריך באופן מלא את Akeyless כאלטרנטיבה לתחרות, בסופו של דבר בחר בפלטפורמת Akeyless' Secrets Orchestration."

פלטפורמת Akeyless מספקת את כל זה, ומבטיחה תאימות אבטחה רציפה בתוך פתרון SaaS ניתן להרחבה ומאפשרת לצוותי DevOps לנהל במהירות ובקלות ולגשת לסודות בתוך זרימות העבודה הקיימות שלהם.

התבלין הסודי: הצפנה בחלקים מבוזרים

פלטפורמת Akeyless יושבת על גבי טכנולוגיית FIPS 140- 2certified Distributed Fragments Cryptography (DFC™) המוגנת בפטנט של החברה, המאפשרת פעולות קריפטוגרפיות שעובדות עם ה"פרגמנטים" של מפתח הצפנה. הטכנולוגיה מאחסנת קטעים נפרדים של מפתח קריפטוגרפי במיקומים נפרדים על פני ספקי ענן שונים. פרגמנטים אלה נוצרים בנפרד ולעולם לא מורידים או משולבים, אפילו במהלך תהליך ההצפנה או הפענוח. אחד מקטעי המפתח מאוחסן בצד הלקוח ונגיש רק לו. זה מבטיח ללקוחות לשמור על בעלות בלעדית על הסודות שלהם בעוד ל-Akeyless יש אפס ידע על המפתחות שלהם. לא Akeyless ולא כל צד שלישי יכולים לפענח את סודות הלקוחות בשום פנים ואופן.

"אנחנו מגנים על סודות מוצפנים שאפילו אנחנו לא יכולים לפתוח" אומר הארבן.

באופן זה, הפלטפורמה מבטיחה Root of Trust בסביבות ענן היברידיות מבוזרות. בנוסף, Akeyless DFC מקנה שכבת אבטחה נוספת על ידי שינוי מתמיד של הערכים של שברי המפתח. כדי לקבל גישה למפתח, פושע סייבר יצטרך לחדור לכל המיקומים המחזיקים את השברים השונים בו זמנית, הישג קשה ובלתי סביר.

פתרון "All-in-One"

Akeyless יוצרת, מנהלת ומגינה על מגוון סודות הן עבור בני אדם והן עבור מכונות בפלטפורמה אחת, ומציעה יכולות אבטחה, ניהול ודיווח מרכזיות. בניגוד לפתרונות אחרים, Akeyless מנהלת ומאבטחת גם מפתחות הצפנה וגם מפתחות אימות ואישורים. Akeyless מסוגלת ליצור ולעדכן אישורים, כמו גם ליצור מפתחות גישה בדיוק בזמן עבור משאבים בענן או מקומיים. כפלטפורמת תזמור סודות, Akeyless מספקת מיקום אחיד לאבטחה, ניהול וניטור של שימוש בסודות, המנוהל ממרכז שליטה אינטרנטי יחיד.

הגישה ההוליסטית של Akeyless משתרעת על התמיכה שלה בארכיטקטורות היברידיות ומרובות עננים, כמו גם באזורים מרובים. אין צורך לפרוס מופעים מרובים כדי לתמוך במספר אזורים או בספקי ענן – מספר רב של ספקים, מיקומים ויחידות עסקיות יכולים לנהל את הסודות שלהם בתוך לוח המחוונים של Akeyless. כפתרון SaaS, קנה המידה של Akeyless הוא מיידי, ואינו דורש תכנון ארכיטקטורה מיוחד מצד הארגון.

לאחר ששרתה בהצלחה ארגונים במגוון רחב של תעשיות וגדלים, Akeyless הרחיבה לאחרונה את היצע הפלטפורמה שלה עם Secure Remote Access, המאבטחת סודות אנושיים המשמשים בכל סוג של גישה מרחוק. הוא מציע יכולות ניהול גישה בדיוק בזמן (JIT) כדי לעזור לארגון להבטיח שלעובדים וספקי צד שלישי יש את הכמות הנכונה של גישה למשך הזמן המדויק הדרוש, ולא יותר. זה מאפשר למפתחים, אנשי DevOps, אנשי אבטחה ויועצים לגשת במהירות לסודות זמניים מורשים, לפי דרישה, לפי הצורך תוך צמצום משמעותי של דליפת אישורים וגניבה.

עלות נמוכה לפריסה ולתחזוקה שוטפת

היתרון העיקרי של פתרון SaaS לניהול סודות, הוא כמובן הזמינות הגבוהה מהקופסה והתאוששות מאסון, בנוסף לפריסה המינימלית ותחזוקה מועטה. בניגוד לפתרונות ניהול סודות מסורתיים, פלטפורמת Akeyless SaaS אינה דורשת שירותים מקצועיים והיא קלה לשימוש, ומתגאה בשיעורי אימוץ גבוהים בהשוואה לפתרונות רבים לניהול סודות מקומיים וקוד פתוח.

Built for Enterprise DevOps

פלטפורמת Akeyless בנויה עבור צוותי DevOps ארגוניים, שנועדה לשמש כחלק אוטומטי של זרימת העבודה של DevOps. Akeyless כולל תוספות מחוץ לקופסה להחדרת סודות בקלות לצינורות CI/CD, מערכות SDLC, פלטפורמות ניהול מנויים, ניהול תצורה, כלי תזמור מיכל ומערכות ניהול ענן.

מהנדסי אבטחה, אדריכלי ענן ומהנדסי DevOps מסוגלים למנף את הפלטפורמה מהיום הראשון, במקום לחכות חודשים כפי שאופייני לפתרונות ניהול סודות מדור קודם.

"אנחנו מספקים SDK, ממשקי שורת פקודה וכל מה שדרוש ליישומים ופלטפורמות כדי להביא סודות בכל עת שצריך, ומבטלים את בעיית הסודות הפזורים בין כלים שונים", מוסיף Hareven. כדי לספק ללקוחות פלטפורמת ניהול סודות מאוחדת מקצה לקצה, Akeyless יכולה גם לשלב את הפלטפורמה שלה עם מערכות ניהול סודות חיצוניות וכלים אחרים. כל היכולות הללו הופכות את Akeyless לפלטפורמת תזמור סודות אמיתית.

עלות נמוכה יותר לבעלות כוללת (TCO)

בהשוואה לפתרונות ניהול סודות מדור קודם, פלטפורמת Akeyless SaaS מצמצמת את זמני ההנדסה והפריסה ומפחיתה משמעותית את צריכת משאבי המחשוב ואת עלות הבעלות הכוללת (TCO). זה עזר ללקוחות רבים, כולל Cimpress – רב לאומית המספקת פלטפורמת התאמה אישית המונית המספקת מוצרים מותאמים אישית בצורה נוחה ובמחיר סביר, וחברת האם של מותגים כגון Vistaprint, Drukwerkdeal והדפסה Pixart – לחסוך משמעותית בעלויות ומשאבים שוטפים. פתרון ניהול הסודות הקיים של Cimpress חסר את הפונקציונליות שCimpress הייתה זקוקה לה. הם גם נאבקו בשמירה על הפתרון. ה

פלטפורמת Akeyless פתרה את האתגרים הללו בצורה חלקה. בתוך ארבעה חודשים, Cimpress השיגה הפחתה של 70 אחוזים ב-TCO בשל אפס התחזוקה והפונקציונליות הרחבה של Akeyless. הם גם הצליחו למנף את הפתרון ליותר צוותי DevOps וחברות בת, הודות לשיעור אימוץ הגבוה פי 4 מזה של פתרונות אחרים בשוק.

למרות היותה נכנסת חדשה יותר בשוק ניהול הסודות, Akeyless הפכה למפנה ראש עם הכוח של פלטפורמת ניהול הסודות מבוססת SaaS שלה. בשנתיים האחרונות, Akeyless צברה משיכה מצוינת מחברות הנסחרות בבורסה. חברות כמו Progress Software, Outbrain ו-Stash פנו לפלטפורמת Akeyless כדי לנהל את האישורים, ה-API, האישורים, מפתחות ההצפנה וסודות רגישים אחרים.

"חברות ברחבי העולם מאמצות את Secrets Management כחלק משמעותי מהגישה האסטרטגית שלהן לאבטחת סייבר", אמר מייסד-שותף ונשיא Akeyless, שי און.
"כל לקוח שהעריך באופן מלא את Akeyless כחלופה לתחרות, בסופו של דבר בחר בפלטפורמת Akeyless' Secrets Orchestration."

על פי דוח חקירות הפרת הנתונים של Verizon 2021, 61% מכל ההפרות הן תוצאה של אישורים שנפגעו.
"אנחנו מגשרים על הפער בשוק לפתרונות הוליסטיים מאוחדים להגנה על אינטראקציות בין מכונה למכונה ובין אדם למכונה", מוסיף הרבן.
ככל שאנו מסתגלים לעידן שבו מספר מערכות במקום העבודה עולה על המשתמשים ותשתיות הענן התפתחו כדי להפוך את ההיקף הפיזי לנחלת העבר, הצורך לנהל סודות בצורה יעילה ומאובטחת נעשה חריף יותר ויותר. Akeyless עונה על הדרישות הללו עם התמקדות חדה בתזמור סודות.

לסיכום:

Akeyless מספקת פתרון חזק ובוגר לניהול סודות וגישה מאובטחת מרחוק, והיא מספקת אלטרנטיבה חזקה ל- HashiCorp Vault ופתרונות ניהול סודות אחרים.
Akeyless מספקת פתרון SaaS, כולל פתרון All-in-One; בנוי לרב עננים; פריסה קלה; תחזוקה נמוכה; ארגונים בנויים ועם עלות בעלות כוללת נמוכה (TCO).

Akeyless is represented worldwide by us (ALM-Toolbox company). We provide end-to-end solutions including planning, subscription licenses, consulting, support and training.
Contact us for any questions or to schedule a demo: akeyless@almtoolbox.com
or call us: 072-722-405-222

קישורים רלוונטים: