« לעמוד הראשי

מה חדש ב-Taiga 6

taiga6

בשעה טובה יצאה גירסא מזו'רית חדשה ל- Taiga, מוצר ניהול משימות ופרוייקטים הכתוב בקוד פתוח ולמעשה זהו מוצר תחליפי ל- JIRA שאנחנו מייצגים רשמית וגם מספקים לו תמיכה בשיתוף היצרן.

בואו נתחיל עם דברים הברורים מאליהם:

רענון עיצוב ה-UI

ממשק המשתמש עבר שינויים לאורך הזמן אבל נזקק למתיחת פנים. הכוונה לא לעיצוב theme או גימורים עיצוביים, אלא לממשק חלק, מהיר ואינטואטיבי יותר. תהליך זה עדיין בעבודה, אבל אי אפשר לא להבחין בשיפור. הערכה היא שאלו שינויים שיזכו לתגובות אוהדות רבות.

UI revamp

לפני ואחרי של ה-Scrum's backlog

kanban לפני ואחרי

DND-interaction-taskboard

Swimlanes

לוח ה-kanban של Taiga נחשב מוצלח מבחינת הגמישות והפיצ'רים הרבים שלו, אך עד עתה לא היו בו swimlanes, פיצ'ר המאפשר יצירת מסלולים מותאמים לכרטיסיות ה-kanban. כעת ניתן לנהל את המשימות בצורה גמישה ולקבל תצוגת נתונים מותאמת לצרכים שלכם. ניתן להגדיר מסלולים מותאמים לכל נושא שתמצאו לנכון –  חלוקת צוותים, תת-פרויקטים ועוד ועוד.

swimlanes

swimlanes interaction

דוגמה ללוח kanban עם 2 swimlines

 

שימוש נכון יותר בחלל הממשק

למרות שהמסכים הולכים וגדלים, והרזולציות מתקרבות ל-8k, אנחנו נתקלים בהרבה מסכים עמוסים וצפופים. ב-Taiga ראו חשיבות רבה בניצול חלל הממשק והסתמכו על פידבק משתמשים, אינטראקציות ותבניות מקובלות בחוויית משתמש על מנת לארגן מחדש חלקים של הממשק על המסך.

taskboard-animated-mockup

שינוי חלון הסינון

ריכוז מאגרי מידע של Taiga

הרבה אינפורמציה היתה מפוזרת בכל מיני מקומות, וכעת נעשה כאן מיפוי וריכוז החומרים במאגר ידע מסודר ונגיש.
כמעט כל התוכן נכתב מחדש: מאמרים, מדריכים, FAQ ועוד.

 

עורך תוכן חדש ומשופר

עורך תוכן הויזואלי/HTML חודש ע"י התוסף  CKEditor, ועבר שיפורים כמו כתיבה RTL וסרגל צף. כמו כן הוא מאפשר שחזור התוכן במקרה של יציאה מהדף בטעות ללא שמירה.

editor

 

Taiga docker image

זה נושא שבו Taiga נדרשו לצמצם פער, ואכן, קיבלו מקהילת המשתמשים docker image שימושיים רבים. לבסוף ניתן למצוא את ה- Taiga docker image הרשמי כאן.

docker image

 

מה צפוי מ-Taiga בהמשך 2021?

Taiga שואפת להיות מערכת ניהול פרויקטים open-source הטובה ביותר, עם דגש על נוחות שימוש, גמישות וגישה אג'ילית לצוותים cross-domain. בנוסף ב-Taiga פיתחו מערכת עיצוב ו-prototyping ב-open source בשם Penpot.