« לעמוד הראשי

שדרוג שרת GitLab ומכונות Runners של GitLab CI

אנחנו נתקלים לעתים במשתמשי GitLab שנמצאים בגירסא ישנה יחסית (גירסאות 8 ו-9 לרוב ), הרוצים לעבור לגירסא העדכנית ביותר (כיום 11.5) ושואלים אותנו כיצד לעשות זאת, לכן חשבתי לכתוב כאן הסבר קצר שנותן עוד מידע על הנושא.

gitlab server runner update upgrade

מעבר כזה אינו בהכרח טריויאלי ולא ניתן לעבור ישירות מהגירסא הישנה לגירסא האחרונה, אלא יש לעבור דרך גירסאות מסויימות כדי לעשות זאת בבטחה (לדוגמא: לא ניתן לשדרג ישירות מגירסא 8 לגירסא 11, אלא יש לעבור דרך גירסת 9 מסויימת; לאחריה דרך גירסא 10 מסויימת ; ולבסוף להגיע לגירסא 11).

חלק מהשדרוגים ניתן לעשות ללא downtime , ובחלקן מצריכות downtime. בחלקם גם מומלץ להמתין כמה ימים בין שדרוג לשדרוג, וזאת מכוון שמסדי הנתונים הפנימיים של GitLab חייבים לעבור תהליך התאמה לגירסא החדשה. תהליך זה מתבצע ברקע ויכול להמשך עד שבוע ימים.

מידע נוסף מטעם היצרן נמצא כאן (ומנסיוננו מידע זה חלקי ואינו מלא).

 

בנוגע לשדרוג GitLab Runners

(למי שטרם מכיר – ה- Runners הם ה- executors / nodes של GitLab CI/CD [רכיב ה- CI/CD שמגיע built-in יחד עם GitLab] — ניתן לומר שהם די דומים ל- nodes / slaves של Jenkins CI).

התקנה של ה- Runners לרוב פשוטה יותר: יש להתקין אותם מחדש במקום הגירסא הישנה.

מנסיוננו (ולאחר שנתקלנו במשתמשים עם עשרות ומאות runners): ככל שיש לכם יותר runners, מומלץ יותר לממש אוטומציה של הפצת עדכונים אוטומטית (ע"י סקריפט או תוכנה מתאימה).

בהצלחה!

 

הכותב הוא מנהל חברת ALM-Toolbox – מפיצי GitLab בישראל ובמדינות נוספות.

חברת ALM-Toolbox מספקת מגוון שירותים ל- GitLab וכלים נוספים: יעוץ, הדרכות, מכירת רישוי, תמיכה, אירוח פרטי בענן ועוד.
ניתן גם להעזר בנו לצורך שדרוגי גירסא – אנו כבר ביצענו שדרוגי שרת דומים ואוטומציות של שדרוגי runners עבור כמה מלקוחותינו; אנו מנוסים ב- best practices של מהלך כזה, וגם בעלי הסמכה טכנית ב- GitLab. לפרטים נוספים אפשר לפנות אלינו במייל: gitlab@almtoolbox.com

מעוניינים להיות הראשונים שמקבלים מאיתנו עדכונים טכניים על GitLab ?

הירשמו כאן:

    * אימייל:

    קישורים רלבנטים: