« לעמוד הראשי

טיפ: כיצד לחסוך כסף בענן Jira Cloud

כיצד לחסוך כסף בענן Jira Cloud

 

לפני כשנה חברת Atlassian רכשה את התוסף "Automation for Jira" (קישור בהמשך) – תוסף שהיה מאוד פופולרי ואפשר למשתמשי Jira לעשות אוטומציות ולהגדיר מגוון חוקים ללא צורך בידע תכנותי כלשהו (מסוג "Low Code"). תוסף זה איפשר להגדיר מגוון חוקים ע"י GUI נוח, ללא צורך בתכנות כלשהו.

לאחרונה Atlassian השמיטו אותו מהיצע התוספים שלהם ל- Jira Cloud ב- marketplace שלהם, והעבירו זאת לגירסת Jira Cloud Premium בלבד . 

המשמעות היא שאם תרצו אוטומציה תצטרכו לעבור לגירסת Premium היקרה יותר, כך שההוצאה תהיה כפולה ועבור כל המשתמשים (כי החיוב שם נעשה לפי כמות משמתשי Jira אפילו רק אם חלקם משתמשים באוטומציה). כך שאם יש לכם הרבה משתמשים זו תוספת משמעותית. למשל:

על 50 משתמשים תצטרכו לשלם כעת  700 $ לחודש במקום 350 $  , שהם  8400 $ לשנה במקום 4200 $  .

ועל 100 משתמשים תצטרכו לשלם 1400 $ לחודש במקום 700 $, שהם 16800 $ לשנה במקום 8400 $ .

אבל Atlassian לא מספרים לכם על האלטרנטיבה …

כאלטרנטיבה, אפשר לכתוב את האוטומציה שכעת חסרה, בשימוש עם add-ons אחרים (כגון Script Runner) , כך שהעלות תהיה נמוכה משמעותית, ותורכב מעלות התוסף (שנמוכה באופן משמעותי מעלות Jira Cloud Premium) + עלות פיתוח חד-פעמית לאוטומציות.

אתם יכולים לפתח את האוטומציה בעצמכם אם יש לכם את הזמן והידע, או להעזר בנו. אנו מתמחים בפיתוחי אוטומציה מסוג זה, ולאחרונה ביצענו זאת עבור כמה מלקוחותינו, שחסכו כך עשרות אלפי דולרים.

נוכל גם לתמוך בקוד בעתיד ולתחזק אותו במידת הצורך.

ליצירת קשר : atlassian@almtoolbox.com או טלפונית 072-240-5222

הערות :

  • "Automation for Jira" כתוסף קיים כאמור כיום ב- Jira Server בלבד (יש 2 גירסאות – אחת "Lite" חינמית ואחת בתשלום). אך לאור ההכרזה האחרונה של Atlassian על סגירת גירסת Server בעתיד, כדאי לקחת גם את נקודה זו בחשבון (קישור להודעה בהמשך).
  • בגירסת Premium יש יכולות נוספות נוסף לאוטומציה – כדאי להסתכל באתר היצרן כדי להשוות את ההבדלים בין גירסא זו לגירסת Standard / Enterprise
  • נוסף לפיתוח מעל Jira, אנו גם מוכרים רשיון Jira Cloud בענן ותוספים מתאימים כגון Script Runner במודל מנוי שנתי.

 

אנו בחברת ALM-Toolbox מספקים יעוץ, רשיונות Jira , אירוח פרטי בענן, תמיכה במוצרי Atlassian הקמת Data Centers ל- Jira ולכלים נוספים, הדרכות, מיגרציה לענן, חיבור ל- git וכלים מבוססי git כגון GitLab, Azure DevOps, GitHub, Bitbucket ועוד

קישורים רלוונטיים: