« לעמוד הראשי

סיפור לקוח: ה- CTO של Betstudios מספר מדוע עברו ל- GitLab Premium

Rafael Campuzano WA. Technology CTO
Rafael Campuzano
(Source: LinkedIn)


מאז שהצטרף ל-Betstudios (שבקרוב תהיה חלק מ-WA. Technology Group) כ-CTO שלהם מוקדם יותר השנה,
Rafael Campuzano  התמקד במציאת דרכים לעזור לצוות פיתוח התוכנה לחסוך זמן, להפוך תהליכים ידניים לאוטומטיים ולחוות חוויה טובה יותר.

החברה השתמשה במהדורה החינמית של GitLab לניהול קוד מקור ובקרת גרסאות במשך כמה שנים,
אבל הם רצו לשפר את יכולות ה-CI/CD שלהם אז הם קיבלו את ההחלטה לשדרג ל-GitLab Premium.


צוות GitLab שוחח עם רפאל על מה שהצוות כבר הצליח לעשות, כיצד השתנה תהליך פיתוח התוכנה שלהם, ומה הם מתכננים לעשות בהמשך.

רפאל, מה הוביל אותך לשדרג מהרמה החינמית של GitLab ל-GitLab Premium ?

המוטיבציה העיקרית כשהצטרפתי ל- Betstudios הייתה לארח את השירות מחוץ לשרתי המשרד שלנו ולהסיר את הטרחה של הצורך לנהל אותו בעצמנו, אז החלטנו לעבור למודל SaaS. ברגע שההחלטה הזו התקבלה, היינו צריכים רמה מסוימת של אמינות אבל בעיקר רצינו לשפר את יכולות ה-CI/CD שלנו, וזו הייתה הסיבה לשדרוג לתוכנית ה- Premium.

מה גרם לך לבחור ב-GitLab ?

Betstudios כבר השתמשה ב-GitLab והיה לי ניסיון מחברות קודמות וידעתי ש-GitLab הוא כלי די שלם לניהול קוד ומעבר לכך.
חוץ מזה, אהבתי גם את הפתיחות והתרבות הכוללת של החברה, המבוססת על שקיפות וחדשנות.

כיצד השתנה תהליך פיתוח התוכנה שלך מאז אימוץ GitLab Premium?

אנחנו צוות קטן ועדיין לא הצלחנו לנצל עד תום את כל הכוח ש-GitLab Premium מביא, אבל התחלנו עם כמה אוטומציות פריסה וזה לקח הרבה עבודה מיותרת – וטעויות – מה- צוותים.

אילו יתרונות ראית מאז שהתחלת להשתמש ב-GitLab Premium?

אנחנו רק התחלנו, אבל כבר חסכנו כ-5 שעות שבועיות לכל מוביל צוות על ידי אוטומציה של חלק גדול מתהליך הפריסה, ובקרוב אנחנו מצפים לקחת את זה ל-10 שעות שבועיות של חסכון. כעת הם יכולים להקדיש את הזמן הזה לתכנון טוב יותר, Code Review ואפילו קידוד.

עברת גם מהרמה החינמית של GitLab ל-GitLab Premium בחברה האחרונה שלך. איך החוויה הזו השפיעה על ההחלטה שלך לשדרג ל-GitLab Premium ב-Betstudios?

הייתי אחראי על התשתית ב-EveryMatrix, שכללה תמיכה בשרתי GitLab On-Prem. היינו צריכים HA (זמינות גבוהה), אז החלטנו לעבור לתוכנית Premium. עם זאת, מהר מאוד הבנו ששימחנו צוותי פיתוח רבים, כי הם רצו להשתמש בתכונות המתקדמות יותר שאיתן מגיעה תוכנית ה-Premium. צוותי הפיתוח הראו שזו החלטה מצוינת עבורם, והיחסים שלנו עם GitLab החברה תמיד היו מצוינים, אז כשהגעתי ל- Betstudios זה היה מהלך ברור לעשות.

מה תרצה לעשות הלאה עם פלטפורמת DevSecOps של GitLab ?

אני רוצה לחקור את יכולות ה-CI/CD עם Kubernetes, ואני מעודד את צוותי ההנדסה שלנו להשתמש בכל היכולות כמו Code Review, יכולות Merge Request מתקדמות ו-CI/CD יותר ויותר. ראיתי גם שחברות רבות משתמשות ב- ArgoCD בשילוב עם GitLab ואני הולך לבדוק אם יש דרך לעשות הכל רק באמצעות GitLab.

האם יש לך עצה לצוותים שמתחילים עם GitLab?

זוהי פלטפורמת הכל באחד, כך שאינך צריך לבנות מערכות מורכבות עבור משימות שונות סביב ייצור הקוד, המתודולוגיות והתפעול שלך. GitLab קל לשימוש ויש לו צוות נהדר שיעזור לך להפיק ממנו את המרב.


WA.Technology היא חברה בתחום ה- iGaming ,
עם 3 סניפי פיתוח ב- 3 יבשות, ומעסיקה כ- 120 עובדים.
המאמר המקורי פורסם באנגלית כאן.