« לעמוד הראשי

GitHub הולכת בעקבות GitLab ו Bitbucket ומציעה Repo פרטיים בחינם בענן

github free gitlab bitbucket

GitHub מציעה החל מהיום, לראשונה, repositories פרטיים ללא תשלום, בענן הציבורי שלה.

המגבלה היא ל- 3 משתמשים תורמי קוד ("Collaborators"), ומעבר לכמות זו יש לשלם כפי שהיה עד כה.

למי זה טוב? למי שרוצה לבנות פרוייקט-צד קטן ; לשמור קבצים באופן פרטי; לנסות להריץ קטע-קוד באופן פרטי לפני שיחשוף את זה באופן פומבי וכד'.

לדעתי החידוש בא לעצור סחף של נטישת משתמשים (הרבה עזבו בחודשים האחרונים מאז החברה נרכשה ע"י מיקרוסופט), וגם אולי לקראת שינוי עתידי שבו מיקרוסופט תחייב את משתמשי GitHub לעבוד ב – Azure ולשלם על Azure (ולקבל באמצעותו את GitHub בחינם).

במצב החדש, ההבדל בין הכלים הנפוצים, בגירסת הענן, נכון להיום:

ב- GitHub , כאמור, יש עד 3 משתמשים חינמיים
ב- Bitbucket יש עד 5 משתמשים חינמיים
ב- GitLab אין הגבלה על כמות המשתמשים החינמיים

כל הכלים מציעים repositories פרטיים ללא הגבלה כמותית של כמות המאגרים (repos), ו- GitLab מציע את נפח ה- repo הנדיב ביותר (עד 10GB של אחסון חינמי לכל repo . ב- GitHub יש הגבלה מקסימלית של 1GB  ו- Bitbucket עד 2GB).

 

ריכוז ההבדלים (וכן הבדלים נוספים) בגירסת הענן הציבורי:

כמות משתמשים חינמית גודל repo מקסימלי (GB) גודל קובץ בודד מקסימלי (MB) מקסימום קריאות לשעה (ל- client יחיד)
GitHub 3 2 100 5000
GitLab ללא הגבלה 10 ללא הגבלה (כגודל ה- repo) 36000
BitBucket 5 1 ללא הגבלה (כגודל ה- repo) 5000

 

(עדכון 8/1/2019): הבוקר עברתי על תגובות מרחבי העולם למהלך, ורבים הביעו חששות מכך ש"אם אתה מקבל משהו בחינם, אתה הופך להיות המוצר" ומהחשש הישן שמאגרים ציבוריים נפרצים מדי פעם ושקל להשבית אותם (כגון מתקפות DDOS). רבים ענו להם שאם החשש גדול אזי תמיד אפשר לבנות שרת כזה פרטי, ואפילו בחינם (עם GitLab).

בגירסאות של שרת פרטי (on-premises / self-hosted) אפשר להגיד שהתחרות הוכרעה וכל הסקרים בשנתיים האחרונות מראים שלפחות 70% מפרוייקטים חדשים שנפתחים – בפרט חברות וארגונים המפתחים תוכנה – בוחרים ב- GitLab (שקפים וקישורים לסקרים אפשר למצוא בפוסטים בבלוג שלנו).

ויש גם חידוש בגירסת GitHub Enterprise

וישנו דבר נוסף שהתחדש כעת ב- GitHub – ניתן לקנות את גירסת ה- Enterprise לפי כמות משתמשים מדוייקת (ולא בחבילות של עשרות משתמשים כפי שהיה עד כה), באופן דומה לצורת המכירה של רישוי GitLab.

אנו מוכרים רשיונות של כל 3 הכלים המוזכרים לעיל (GitHub, GitLab, Bitbucket) ונוכל גם לעזור לכם לבחור את זה שהכי מתאים לכם — וגם לסייע בהתקנת שרת פרטי (גם בענן) ; בהדרכה על השימוש והאדמיניסטרציה; בחיבור לכלי CI/CD, כלי ניהול משימות, קונטיינרים, בחיבור מול כלים אינטגרטיבים כגון ChatOp,  Kubernetes, Jira, Terraform, Artifactory, Nexus, כלי סריקת קוד ועוד. לפרטים נוספים פנו אלינו:
devops@almtoolbox.com  או טלפונית 072-240-5222

קישורים רלבנטים: