« לעמוד הראשי

ClearCase, ClearQuest and DevOps

DevOps.


אני משער ששמעת את המילה הזו כמה וכמה פעמים בזמן האחרון, ושאלת את עצמך מה זה בעצם? ואיך זה יכול לעזור לי ולפרוייקטי הפיתוח שלנו?

גם אני שאלתי את עצמי לא מעט, ונשאלתי על זה לא מעט בארץ ובחו"ל (ואפילו נשאלתי בסינית…).

לאחר שיצא לי לקרוא כמה וכמה מאמרים בתחום, גיליתי שכל אחד מפרש זאת אחרת ולוקח את זה לכיוונים אחרים. לכן החלטתי לנסות לקחת את הנקודות הטובות ולמזג הכל לכדי הגדרה תמציתי משלי:


DevOps משמעותו: סט של עקרונות ושיטות מומלצות, אשר מטרתן לצמצם את הפער בין אנשי הפיתוח לאנשי התפעול, לשפר את התקשורת בין כל ה"שחקנים" השותפים לפיתוח מוצרי תוכנה, בדגש על מפתחים, אנשי QA ואנשי תפעול, והכל למען מסירות מהירות ו"חלקות" יותר, ובאיכות גבוהה יותר.


וכעת לכמה עדכונים בהקשר ל- DevOps:


1.      ביום חמישי הבא מתקיים כנס בנושא DevOps בבית IBM  בפתח תקוה. הכנס מתמקד ב-DevOps בשלבים מאוחרים יחסית של הפיתוח – שלבי הבניה (build), שחרור גירסאות (release) והפצה ללקוחות (deployment). הרישום ישירות מול IBM (להלן קישור).

לטובת מי שמתעניין ב- DevOps בשלבים מוקדמים יותר במעגל הפיתוח – בדגש על שיתוף קוד בין מפתחים, "דילבור" לסביבה המרכזית, אינטגרציה רציפה, טריגרים חכמים, תיעוד אוטומטי של השינויים, איסוף מטריקות ו-ויזואליזציה של המידע בעזרת גרפים,

אני מקיים ביום רביעי הבא ה- 6/11 ב- 11:00  בבוקר ובאופן חד-פעמי, וובינר בעברית, שבו אציג אתפתרון ה- DevOps שלנו ל- ClearCase ClearQuest, הכולל גם אפשרות להתחבר ל- RTC (Team Concert)      . ההשתתפות ללא תשלום אך נדרשת הרשמה מראש דרך הקישור הבא.

 

מי שמעוניין להציג שאלות מראש, כולל שאלות פרטניות בהקשר לתהליכי פיתוח ספציפיים בפרוייקטים שלו, מוזמן לשלוח לי כבר כעת.


ברושור של הפתרון שלנו (כולל דוגמאות מעשיות) ניתן להוריד כאן. (ישנה גם גירסא בסינית אם מישהו מעוניין).


דף הסבר מפורט יותר על המשמעות של מטריקות Lines of Code (שורות קוד שהשתנו בגירסא וכד') ודוגמאות למימוש

הפתרון שלנו יחד עם DevOps, ניתן להוריד כאן.


2.      אנחנו מקיימים השבוע סקר (נושא פרסים!) למשתמשי ClearCase, בהקשר לפונקציונליות עתידית אותה אנו שוקלים לפתח בהקשר לניטור מצב הפיתוח ו- DevOps. מוזמנים להשתתף (הסקר עד יום חמישי הקרוב בחצות). להשתתפות בסקר נא להקליק כאן.

 

3.      לסיום, ברצוני גם להזכיר את ClearCheck , המוצר הותיק שלנו שגם הוא קשור לפן התפעולי של הפיתוח, ובא לסייע בתחזוקה מונעת ולמנוע השבתות של סביבות ושרתי ClearCase. בקרוב נוציא גירסא חדשה והמחירים ללקוחות חדשים יעודכנו (כלפי מעלה). אגב אנו מציעים גם אפשרות לשילוב שלClearCheck יחד עם תשלום תחזוקה שנתית לרשיונות ClearCase (לפרטים נא לפנות אלי).


4.      במידה ואתה מתעניין בפתרונות של IBM בהקשר ל- DevOps בשלבים המאוחרים יחסית כפי שכתבתי לעיל, בפרט במוצר UrbanCode, רציתי לעדכן שישנה אינטגרציה בין מוצר זה לבין ClearCase, ClearQuest ו- RTC . לפרטים ניתן לפנות אלי.