« לעמוד הראשי

חדש: שילוב כוחות של SpotInst יחד עם GitLab CI/CD

החל מהשבוע ניתן לחבר בין המוצר Spotinst Elastigroup לבין GitLab CI/CD.

spotinst gitlab logo

השילוב הזה בעצם מאפשר להנות מ- 3 יתרונות:

  1. חסכון כספי על מכונות Spot Instances שמקימים על AWS (חסכון שיכול להגיע עד 80%)
  2. זמינות של 100% של המכונות למרות שהן מסוג Spot
  3. היכולות המתקדמות של GitLab CI/CD (כלי ה- CI  שקיבל לא מזמן את המקום הראשון בדו"ח של חברת המחקר גרטנר – אפשר לקרוא כאן)

למעשה אפשר אפילו להשתמש ביכולות האלה אפילו אם אתם משתמשים ב- GitHub או Bitbucket !
החל מלפני כחודשיים, מערכת GitLab CI יכולה לתפקד ככלי CI עצמאי – ולהתחבר לכלי SCM מבוססי Git שהם לא GitLab  (כתבתי על כך כאן במאמר מה חדש ב- GitLab 10.6 לפני כחודשיים)

איך זה בעצם עובד?

מעט רקע:

ב- GitLab , שבבסיסה היא מערכת Version-control מבוססת Git (ומעליה הוסיפו הרבה יכולות), קיימת גם מערכת CI/CD מתקדמת (בשם GitLab CI/CD), שמתחברת בצורה חלקה ל- git , ל- repo ולתהליכי הפיתוח. את המערכת הזו ניתן לפרוס (בצורה מבוזרת) על מכונות שהן אלה שיבצעו את משימות ה- CI. המכונות האלה נקראות Runners (בתפקידן הן דומות למכונות מסוג Slaves / Nodes המוכרות מ- Jenkins).

את המכונות האלה ניתן להתקין בכל מיני דרכים מתקדמות המותאמות לעבודה עם קונטיינרים ועוד. אחת הדרכים האלו מאפשרת autoscaling על AWS – בשילוב עם Docker. על בסיס זה יצרו בחברת SpotInst אפשרות לבנות Runner שבעצם משלב גם יכולות ה- Elastigroup שלהם (שמאפשרות כאמור חסכון כספי יחד עם זמינות גבוהה)

מעט רקע על SpotInst

החברה מאפשרת להקים מכונות מסוג spot בעלויות נמוכות בענני AWS ו- Azure , וזאת מבלי לפגוע בזמינות המכונות!  הפתרונות של החברה מאפשרים עד 100% זמינות של המכונות ובחסכון של עד 80% מהתשלום החודשי.

אפשר להשתמש במכונות מסוג זה להרצת קונטיינרים (כולל Kubernetes, ECS, Docker Swarm) ; הרצת פונקציות serverless ועוד.

אנחנו מייצגים גם את חברה זו בארץ ובעולם (נוסף על GitLab) – אפשר לפנות אלינו בכל שאלה לגביהן (המייל בהמשך).

היתה לנו את הזכות לעזור מעט באפיון הפתרון ולתת את הפידבק שלנו לפתרון המתוכנן (מהזוית של כאלה שעוזרים ללא מעט לקוחות להקים סביבות פיתוח ובדיקות מבוססות Git, Bitbucket , GitHub, Jenkins, GitLab ו- GitLab CI) .

כדי לקבל מידע נוסף והסברים איך להנות מכל היתרונות לעיל, אפשר לפנות אלינו במייל לשאלות בנושא – gitlab@almtoolbox.com או טלפונית 072-240-5222

אנחנו נשמח לעזור לכם לתכנן ולהקים פריסה של מערכת משולבת GitLab ו- SpotInst – אנו מספקים זאת כשירות יעוץ (ונותנים פתרון כולל של רישוי, הדרכה, ליווי שוטף ועוד במידת הצורך)

 

לינקים רלבנטים: