« לעמוד הראשי

הדרכה (וובינר) בצפיה ישירה: R&D Reporter for ClearCase users

ביום ד' ה- 19/11 העברנו הדרכה מיוחדת למשתמשי  ClearCase , ובעברית: כיצד להיות יעילים יותר ע"י מעקב אחר הסטוריה של קבצי תוכנה מפרספקטיבה יחודית וגרפית של הקוד עצמו, וזאת בעזרת כלי משלים שפיתחנו, הנקרא Visual Annotate.

ההדרכה זמינה כעת לצפיה ישירה וללא תשלום:

Development status reports ClearCase UCM

 מכיוון שאנו משתמשים בטכנולוגיוה שמאפשרת "לקפוץ" למיקום מדוייק על בציר הזמן של הוידאו, הוספנו להלן מראי מקום לנוחיותכם:

0:00 – פתיחה ודמו קצר של מנגנון השאילתות ושל דו"ח סטטוס בסיסי למסך

02:35 – סקירה של הפיצ'רים העיקריים במוצר

1. Query engine
2. Live reports
3. Dynamic queries
4. Integration with ClearCase tools
5. Integration with Visual Annotate
6. Filters
7. Exports
8. Automation
9. Smart reports
10. Metrics
11. Charts
12. Smart triggers and alerts
13. Integration with a dashboard (RTC and JIRA)
14. Supporting Linux and UNIX

0:10:35 – סקירה של יכולות מס' 1 ו-2 לעיל: הצגת המסכים החדשים של יצירת שאילתות לפי סוג משתמש וקבלת דו"ח "חי" למסך.
0:16:38 (יכולת מס' 3): דו"חות דינאמיים (בהם שם ה- baseline או התכולה לא מוגדרת בזמן יצירת השאילתא אלא רק בזמן ריצה) וכן הדגמה של 3 דו"חות דינאמיים פופולריים:
• השוואת latest baseline עם baseline שקדם לו
• השוואות של recommended baselines
• השוואות baselines שמגיעים דרך פרמטרים חיצוניים (בזמן ריצה). שימושי כדי להתחבר עם סקריפט של הרצת build או יצירת מסמך Release Notes .
חשוב לציין שגם דו"ח של השוואות streams הוא דינאמי.
0:22:18 (יכולת מס' 4): הדגמת יכולות חיבור ואינטגרציה אל ClearCase ומתוך ClearCase, כולל הכלים הפנימיים כגון Version Tree; ClearCase History ועוד
0:23:14 (יכולת מס' 5): הדגמת אינטגרציה של Visual Annotate יחד עם R&D Reporter . ניתן להפעיל אותם יחד ולקבל מידע רב החל מרמת שורת ה- UCM Project (הרמה הגבוהה ביותר) עד רמת שורת הקוד (הרמה הנמוכה ביותר). בדוגמא אנו מציגים דו"ח של השוואת השינויים בין שני UCM baselines, באופן ש- R&D Reporter מציג את רשימת הקבצים שהשתנו ביניהם, ומתוך דו"ח זה ניתן להפעיל את Visual Annotate דרך ה- Context menu, וכך ולקבל מידע נוסף עבור אותו קובץ, ברזולוציה של שורות הקוד שלו.
0:23:33 (יכולת מס' 6): הדגמת מגוון של פילטרים. למוצר פילטרים יחודיים המותאמים ל- ClearCase ולעבודת SCM
0:28:00 (יכולת מס' 7): הדגמת יכולות יצוא (Export) של הדו"חות למגוון פורמטים, כגון שליחה באימייל; Excel, Word, PDF, Text, CSV, XML וכן פורמט מיוחד שמאפשר לשמור את הדו"ח למסך לקובץ, וכך להאיץ את זמן יצירת הדו"ח (למטרת שיפור ביצועים).
0:30:25 (יכולת מס' 8): הדגמת יכולות אוטומציה של יצירת דו"חות. יכולת זו מאפשרת לתזמן יצירה של דו"חות הן בזמן ידוע מראש (למשל כל יום ב- 8 בבוקר) והן בהתאם לאירוע במערכת (כגון יצירת baseline חדש או הרצת build), וניתן לשלב אותם עם ClearCase Triggers .
0:31:35 (יכולת מס' 9): דו"חות חכמים שמאפשרים לאסוף מידע ממאגרים שונים שיושבים ב- ClearCase, ולהציג אותו בצורה מובנית וקריאה, ובזמן מהיר יחסית. בהדרכה מוצגים 9 דו"חות חכמים:

1. Lines of code (SLOC)
2. Relative lines of code
3. Multiple streams
4. Two composite baselines
5. Detect renamed and moved files
6. Detect merge conflicts
7. Detect Last check-ins
8. Compare contents
9. Compare merged content

53:00 (יכולת מס' 10) – הדגמת מטריקות שהדו"חות יודעים להציג. המטריקות המוצגות הן בהתאם ל- KPIs שביקשו מאיתנו לקוחות רבים.
53:45 (יכולת מס' 11) – הדגמת גרפים שניתן לייצר על סמך הדו"חות (מגוון מלא ניתן לראות במסמך הבא).
54:55 (יכולת מס' 12) – הדגמת טריגרים חכמים ו- alerts, דהיינו האפשרות להגיב ע"י שליחת מייל ו/או הפעלת פעולות במערכת בהתאם למידע עצמו שיושב בתוך הדו"חות ולספים (thresholds) שהגדרנו מראש. לדוגמא: הרצת build כאשר יש יש שוני של מעל 600 שורות קוד בהשוואה בין שני ענפים (streams).
56:35 (יכולת מס' 13) – הדגמת חיבור עם דשבורד, באופן שניתן להציג את הגרפים שהתוכנה מייצרת, ע"ג דשבורדים (dashboards) של כלים נפוצים כגון RTC ו- JIRA .
58:15 (יכולת מס' 14) – הדגמה תמיכה ב- UNIX ו- Linux .

 

קישורים רלבנטים: