« לעמוד הראשי

ניוזלטר נובמבר 2012

בניוזלטר החדש תוכלו לקרוא על מה אנחנו עובדים בימים אלו.

אנו נמצאים בתנופת פיתוח, ומוציאים גירסאות חדשות במהלך התקופה הנוכחית ובחודשים הקרובים. הגירסאות החדשות מכילות תוספות שימושיות המבוססות על פידבקים שקיבלנו ממשתמשים ולקוחות בארץ ובחו"ל. פירוט ניתן לקרוא כאן בהמשך.

בנימה אישית מעט, רציתי לספר שאחד הדברים הכיפיים ביותר בפיתוח מוצרים משלימים למוצר "כבד" הוא לראות כיצד המשתמשים לוקחים את המוצרים שלנו ומטמיעים אותם בתוך תהליך הפיתוח שלהם, ומוצאים להם שימושים מקוריים שלא תמיד חשבנו עליהם מראש. דוגמא אחת (מיני רבות) תוכלו לקרוא בסיפור הלקוח בהמשך.

 

כנס Rational Innovate Rational Innovate

בשבוע הבא אהיה בכנס Rational גרמניה, ואדגים את הגירסאות החדשות של המוצרים החדשים שלנו.

בנוסף, במהלך הכנס אפגש עם מנהל המוצר של ClearCase  ClearQuest.  במידה ויש לך בקשה מהותית שאתה רוצה להעביר אליו (כגון פיצ'ר מהותי שחסר או באג מהותי שקיים) – מוזמן להעביר דרכי ואשתדל להעבירה ישירות.

 

R&D Reporter  גירסא 3 החדשה זמינה להורדהR&D Reporter for ClearCase

בגירסא זו הוספנו תוספות משמעותיות רבות, שיפורסמו בקרוב בנפרד. על קצה המזלג:

  • יכולת לקבל דו"ח סטטוס בחתך ע"פ שמות קבצים (נוסף על חתך ע"פ שמות activities). הדו"ח הזה שימושי למשל כאשר יש באג ב- build ורוצים לדעת אילו קבצים השתנו בין שני baselines שמייצגים את ה- build הנוכחי וה- build שקדם לו, ע"מ לזהות במהירות את הקבצים שגורמים לבאג ולהפנות אותם לטיפול של מי ששינה אותם.
  • יכולת ליצא דו"חות לפורמט חדש ו"עשיר". פיתחנו פורמט חדש, המאפשר לפתוח את הדו"ח ישירות (מבלי להמתין ליצירה שלו, שיכולה לקחת זמן רב כתלות בשאילתות שהוא מריץ). בדו"ח זה ניתן לבצע חיתוכים מתוחכמים (למיין לפי activities, לפי שמות קבצים, לפי תאריכים, שמות משתמשים וכד'), וכן להפעיל פעולות של ClearCase , כגון Version Tree, פתיחת History ו- Properties, השוואה בין גירסאות וכד'. ניתן גם להריץ מתוכו את ה- Visual Annotate שלנו וכן להציג תרשימים גרפיים המציגים את הדו"ח בצורה ויזואלית (כגון: התפלגות שינויים לפי משתמשים, לפי streams , תרשים גאנט של activities עם זמני התחלה וסיום ועוד). ניתן לראות סרטון קצרצר המדגים את הדו"ח ואת תרשים הגאנט ע"י הקלקה כאן.
  • ניתן לייצא את הדו"ח לפורמטים חדשים, כגון PDF, Excel, RTF ועוד
  • פילטרים חדשים: ע"פ baseline promotion levels, baseline naming convention, הוצאות directory elements מהדו"ח ועוד.
  • פרטים נוספים בקרוב. אם ברצונך לוודא קבלת כל העדכונים בנוגע למוצר, ניתן להצטרף בקלות לרשימת התפוצה שלו – נא להקליק כאן.

 

האם ניסית את Visual Annotate גירסא 2 החדשה?Visual Annotate

מאז ששחררנו את גירסא 2.0 , קיבלנו פידבקים טובים מאלו שניסו אותה (להלן סיפור לקוח מארה"ב). השקענו מאמצים ביכולת להתאים את המוצר לכל סביבות הפיתוח שעובדות מקומית ב- Windows (ובהמשך נרחיב זאת לסביבות נוספות), וכן ביכולת לתת תמונה מלאה ומפורטת עבור כל שורת קוד: מי שינה אותה, מתי, היכן שונתה, על מה היא משפיעה, האם היא נמחקה והיכן, כולל יכולת מיוחדת לזהות היכן נעשה השינוי בפועל (בסיטואציות בהן השינוי לכאורה בוצע ב- integration stream או public branch, בעוד שבפועל השינוי נעשה קודם לכן). אנחנו עדיין מאפשרים לקחת גירסת התנסות לתקופה מוגבלת. ניתן לקחת מכאן – ההתקנה לוקחת 2 דקות בלבד. להורדה נא להקליק כאן.

 

 

האם ה- VOBs שלכם תקינים ובריאים?

אני מניח שאתם כבר מכירים את ClearCheck, הפתרון שלנו לסריקה, ניתוח ודיווח בנוגע לתקינות ה- VOBs וסביבת השרתים ב- ClearCase .

מדובר בפתרון שהשקענו בו רבות ע"מ שיהיה פשוט להפעלה. המוצר כולל את אוסף ההמלצות של IBM  לבדיקה, יחד עם נסיון מצטבר שלנו מהשטח, וכן יכולת לנתח את הררי המידע שנאסף לאחר הסריקה, ולהביא אותו לדו"ח ברור ותמציתי דוגמת הדו"ח הזה . וכן – יש אפשרות לשלוח את הדו"ח ישירות לאימייל, ומשם הדרך לסמארטפון קצרה 🙂

ניתן גם להזמין את המוצר כשירות, הכולל גם סיוע בפתרון הבעיות המתגלות ע"י דו"ח הסריקה.

ClearCheck V3

אנחנו עובדים כעת על פיתוח גירסא 3 למוצר, שתצא בתחילת 2013, ותוסיף בדיקות נוספות ליכולות הסריקה, בהתאם לתוספות בגירסאות האחרונות ב- ClearCase , וכן שיפורים נוספים.

אם אתם חושבים שחשוב שנוסיף בדיקות מסויימות, זה הזמן להשפיע. אתם מוזמנים לשלוח הצעות אל rfe@gomidjets.com

ברצוני להזכיר שמי שרוכש את הגירסא הנוכחית יקבל את הגירסא החדשה ללא תוספת תשלום, לכן לא כדאי להמתין לגירסא החדשה, אלא לרכוש את הגירסא הנוכחית כעת ולהתחיל לנטר את תקינות הסביבה שלכם בהקדם.

 


מה חדש ב- ClearCaseClearCase ClearQuest

גירסאות 8.0.0.4 ו- 7.1.2.8  יצאו לאחרונה. השינויים העיקריים בגירסאות האחרונות:

  1. הרחבה של יכולות ה- command-line למשתמשי CCRC  (דרך הפקודה rcleartool). כעת יש מגוון רחב יותר של פעולות שניתן לבצע דרך סקריפטים.
  2. תמיכה ב- Red Hat Enterprise Linux 6 Update 3  וב- Ubuntu 12.04 LTS (תמיכה באובונטו קיימת בגירסא 8 בלבד)
  3. ClearQuest יכול לצורך כעת מידע דרך  OSLC 2.0 (לא יודעים מהו OSLC? זהו מעין תקן/פרוטוקול לחיבור בין מערכות מידע – מידע נוסף ניתן לקרוא כאן)

 

מה חדש ב- Rational Team ConcertRational Team Concert

גירסאות מינוריות חדשות יצאו בזמן האחרון. אם אתם עובדים עם גירסא 4 , מומלץ לשדרג לגירסא 4.0.0.1 (מכילה תיקוני באגים).

אם אתם עובדים עם גירסא 3, מומלץ לשדרג לגירסא 3.0.1.4 או לעלות לגירסא 4.

אם אתם שוקלים לנסות בקרוב את RTC , אני ממליץ בחום (ומנסיון אישי) להתחיל לעבוד ישירות עם גירסא 4 .