« לעמוד הראשי

הדרכה (וובינר) בצפיה ישירה: Visual Annotate for ClearCase users

ביום ד' ה- 19/11 העברנו הדרכה מיוחדת למשתמשי  ClearCase , ובעברית: כיצד להיות יעילים יותר ע"י מעקב אחר הסטוריה של קבצי תוכנה מפרספקטיבה יחודית וגרפית של הקוד עצמו, וזאת בעזרת כלי משלים שפיתחנו, הנקרא Visual Annotate.

ההדרכה זמינה כעת לצפיה ישירה וללא תשלום:

Visual Annotate for ClearCase webcast

מכיוון שהוידאו מאפשר "לקפוץ" למיקום מדוייק על הציר הזמן, כתבנו כאן מראי מקום אם תרצו לראות הדגמה של יכולת ספציפית:

0:00 – הקדמה, דמו קצרצר וסקירה מה הפיצ'רים והערכים המוספים של הכלי למי שכבר עובד עם ClearCase/ClearQuest .
0:04:30  – סקירה מהירה של 14 היכולות העיקריות שבמוצר:

 1. Track changes from the code line perspective
 2. Color code lines and annotated data
 3. Customize the tool for your own needs
 4. Seamlessly integrated with and from ClearCase
 5. Embedded ‘Diff’ and track changes – see them in one dashboard
 6. See removed lines
 7. Show who really made the change and more actual data
 8. Integration with many bug\issue trackers
 9. Search in code and in annotated data
 10. Integration with IDEs (Visual Studio, Eclipse etc.)
 11. Showing code distribution with Pie charts
 12. Command-line interface (CLI)
 13. Export annotated data to a special report file
 14. Integration with R&D Reporter

16:20 – כאן מתחילה סקירה מעמיקה יותר של יכולות הכלי. היכולת הראשונה: צביעה יחודית של קוד ומידע, כדי לזהות שינויים באופן מהיר ולזהות הקשרים בין קטעי קוד.

היכולת השניה מודגמת כאן בקצרה ולמעשה הודגמה מוקדם יותר באיזור דקה 05:00 .
17:18 – (יכולת מס' 3) סקירה על האפשרויות להתאים (לקסטם) את הכלי לשימוש אישי של כל משתמש, באופן שכל אחד יכול לקבל את המידע שמעניין אותו ובצורה שמעניינת אותו. בהדגמה מודגמות האפשרויות לשלוט על המידע שמוצג בעמודות, וכן האפשרות לשלוט על מידע נוסף שיכול להופיע ב- tooltip .
30:05 – (יכולת מס' 4) הדגמת יכולות חיבור ואינטגרציה אל ClearCase ומתוך ClearCase, כולל הכלים הפנימיים כגון ClearCase Explorer; ClearTeam Explorer; Version Tree; ClearCase History ועוד
32:00 – (יכולת מס' 5) הדגמה של האפשרות להציג על המסך השוואה מול גירסת קובץ אחרת ביחד עם המידע ה"רגיל" של מי הכניס שורת קוד, מתי והיכן. בצורה כזו ניתן לראות על אותו מסך את כל המידע הרלבנטי לכל שורת קוד, וכך לחסוך זמן עבודה רב ומאמץ. שימושי מאוד להתמודדות עם בעיות מיזוגים ועוזר לחסוך זמן רב בפתרון באגים.
35:20 – (יכולת מס' 6) הדגמה של האפשרות להציג שורות קוד (או הערות) שהיו ונמחקו. בצורה כזו ניתן גם להציג שורות שנמחקו מכמה גירסאות שונות, והכל במסך אחד! ניתן כך לעקוב בקלות אחר התפתחות הקובץ מפרספקטיבה של שורות הקוד שהיו והשתנו או נמחקו.
38:00 – (יכולת מס' 7) אפשרויות מתקדמות של זיהוי מי באמת שינה את הקוד, היכן הוא באמת השתנה ומידע נוסף לגבי מהות השינוי האמיתית. חשוב לזכור שלעתים תרצו לחקור את הקובץ דרך ענף האינטרגציה או ענף מרכזי, והמידע שיופיע לגביו ב- ClearCase הוא לא תמיד מדוייק (למשל: מי שבאמת מיזג את הקוד הוא לא זה שבאמת כתב את הקוד). לכן פיתחנו אפשרות זו, שעוזרת להתמודד עם בעיות מיזוגים, וכן עוזרת ב- Code review ובכלל חוסכת זמן רב בעבודה מול כלי השוואות קוד ומול ה- Version Tree וה- History .
42:45 – (יכולת מס' 8 ) אינטגרציה לכלי ניהול באגים וניהול משימות, כגון ClearQuest, RTC, Quality Center, Jira ועוד. למעשה פיתחנו שיטה ייחודית המאפשרת להתחבר לכל כלי ניהול באגים, באופן כזה שתוכלו לראות בקלות את הקשר בין כל שורת קוד לבין הבאג או המשימה המקושרים אליה, וזאת באופן מיידי וללא מאמץ.
46:00 – (יכולת מס' 9) אפשרויות לחפש בקוד דרך הכלי, כולל אפשרות לחפש בשורות קוד ובפונקציות שהיו בעבר והוסרו במהלך הזמן או השתנו (כן – ניתן לחפש בקוד הישן שהיה בעבר!)
47:55 – (יכולת מס' 10) הדגמת אינטגרציה עם IDEs נפוצים דוגמת Visual Studio ו- Eclipse, בצורה המאפשרת להפעיל את Visual Annotate ישירות מתוכם.
49:15 – (יכולת מס' 11) הדגמת גרפים של התפלגות קוד לפי מגוון חתכים: לפי גירסאות; לפי שם משתמש; לפי ענפים (UCM streams או branches) ולפי UCM activities
51:55 – (יכולת מס' 12) הדגמה של הפעלת הכלי מ- Command-line (CLI), באופן המאפשר אוטומציה חכמה או חיבור ל- IDEs.
52:45 – (יכולת מס' 13) ניתן לייצ א את המידע שמגיע בכלי, אל דו"ח בפורמט מיוחד שפיתחנו, וכל זאת באופן אוטומטי שניתן גם לתזמן מראש. מיועד לצורך שיפור ביצועים, תיעוד אוטומטי של שינויים וחיבור עם תהליכי הפיתוח בעזרת סקריפטים וטריגרים (ClearCase Triggers).
54:05 – (יכולת מס' 14) הדגמת אינטגרציה של Visual Annotate יחד עם R&D Reporter. ניתן להפעיל אותם יחד ולקבל מידע רב החל מרמת שורת ה- UCM Project (הרמה הגבוהה ביותר) עד רמת שורת הקוד (הרמה הנמוכה ביותר). בדוגמא אנו מציגים דו"ח של השוואת השינויים בין שני UCM baselines, באופן ש- R&D Reporter מציג את רשימת הקבצים שהשתנו ביניהם, ומתוך דו"ח זה ניתן להפעיל את Visual Annotate דרך ה- Context menu, וכך ולקבל מידע נוסף עבור אותו קובץ, ברזולוציה של שורות הקוד שלו.

 

קישורים רלבנטים: